| SimoooSven a întrebat:

Vreau si eu statusuri... dar nu de pitipoance! Funda restul vot!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| dydy1992 a răspuns:

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat.si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de…. citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat, ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire, s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa, dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc, sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

| Sweet111 a răspuns:

Fiecare moment e un nou inceput, viata merge inainte, indiferent de ce-ai facut!

Odată rupte, minţile nu mai pot fi cusute.

2 pasi, arunca'te de la inaltime,arunca'te in amintiri cand simti ca nu ti'e bine.

Ai vrea acum să ai pe cineva lângă tine, dar decât persoane reci, mai bine nimeni.

Tu spui ca m-ai uitat desi traiesc la tine in minte, te minti si acum...desi iti e dor ai pus orgoliul in fata sentimentelor...

Ca prin magie, ce-mi place mie dispare repede.

Cand toate trec,trecem si noi.

Lacrimi inecate'n zambete, zile inecate` n sambete!
Cine se scoala de dimineata doarme mai putin...
Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind...
Daca ai karte,o duci la anticariat...
Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere... sa fii prost,sa ai putere...
Spre deosebire de frumusete,prostia este vesnica...
Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.
Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.
Enervez in rate lunare...
Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!
Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.
Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.
Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte...de a lukra pentru un nou sef!
Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar...
Cine fura azi un ou,maine face omleta...
Cum iti asterni, cum vine altul si se kulca in locul tau...
Cand doi se cearta, al treilea... e martor...
Nu face azi ce poti lasa pe maine...
Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.
Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful.
Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu...tongue
Daca pozele ar vorbi... ce crezi ca ar spune avatarul meu
Nu beau, nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint! happy

| Comeandtellmesomething a răspuns:

It`s raining today
The blinds are shut,it`s always the same
I tried all the games that they play
But they made me insane!
Nu-i bai,oricum totul e invers
Tovaras,no! Acum se zice bro!
Si iar ma mint...
Nu ma-ntreaba nimeni cum ma simt!
Dar cum era cand eram copil,atunci credeam ca pot sa zbor
Ma credeam nemuritor,erou,sa schimb lumea in bine
Viata mea are un traseu dar nu se stie unde duce
Pozele vorbesc,nici ale mele nu tac
Micutzo, eu pe tine te iubesc Esti singura persoana pe care o doresc Si nu stiu eu sa-ti arat sentimentele mele Ca daca ti le-arat te vei juca cu ele Si nu vreau sa sufar, nici nu vreau sa plang Vreau sa te iubesc exact asa cum sunt Nu vreau sa te pierd, vreau doar sa te simt Alaturi de mine, crede-ma ca nu te mint.
In clipa cand ai plecat, nu te`ai uitat in urma sa vezi ce gol ai lasat.
Nu vreau stres,ma cauta des!
Acum ma doare ca am crezut odata in tine,Ca orice indragostit vrajit ce crede in destine.
Mereu Impreuna,Am Trecut Peste Toate Inimile Noastre Au Ramas Mereu Aproape, Poate Azi E Greu,Poate Maine E Mai Bine, Dar Orice S`ar Intampla Vei Ramane Langa Mine[]
Si sti ca eu vreau doar sa-ti fie bine, Ca pentru tine nu m`as mai gandi la mine.

Ai pus prea mult suflet,nu-ti face corectie n-ai gresit cu nimic,ia-o ca pe o lectie.
O sa simti si tu durerea, asa cum am simtit si eu. Iti va fi greu si iti vei aminti mereu. De sufletu meu si de ce`am fost noi odata.
Barfa inseamna sa auzi ceva ce-ti place despre cineva care nu-ti place
Daca spui intotdeauna ceea ce gandesti, nu te astepta sa auzi intotdeauna ca raspuns numai ceea ce-ti place.
Exista intotdeauna un moment in copilaria noastra cand o usa se deschida si lasa viitorul sa intre
Fericirea depinde de noi
Subconstientul imi dicteaza ca vreau sa il mai vad,ca ink il mai ajtept,ca vreau o dovada'pai fata esti beata? iubirea dintre voi e moarta, deci las`o balta!
Nu spune la nimeni, că iti este rau, trebuie să razi mereu, sa nu pară ca ti-e greu!
Toti imi spun " Nu mai plange, nu renunta, Totul va fi bine ", Las capul in pamant si le spun " Nu.i pasa de mine "
O lacrima e O rana in plus.
Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte
ValOrile sau dus.iar tu retzine.nu valOrezi cat crezi ci cat dau altii p tine
Tocmai de aia o sa schimbam foaia, de unde atata optimism? Nuu stii ca dupa soare vne ploaia? Si se anunta potop, sa nu`ncerci s` schimbi umbrela
Lasă-mă să cad, să plâng, să râd, să simt. Căci şti mai bine ca toţi. chiar dacă mă răneşti. tu şti că indiferenţa mea mă face mereu să zâmbesc
Iubtiul meu m-a părăsit.Astăzi sunt liberă.În sfârșit
Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti!
Pun piesa noastră pe repeat și o ascult la nesfârșit...Mi-e dor de tine!
Într-o clipă ai plecat.De ce nu m-ai luat și pe mine?
Doar o inima am și tu ai luat-o cu tine...De ce nu m-ai invățat cum să respir fără tine?
Ce se-ntâmplă nu realizez,încă,mă uit în gol,parcă sunt într-un film şi-am cel mai trist rol!
Tragedie., esti actor in propria drama ` `Joci langa un tovaras si o panarama`! ` `
Recunoaste ca`I un cantec prost, recunoaste ca si noi am fost.
Am ziua de maine de partea mea!
nu pot da timpul inapoi să-mi trăiesc iar copilăria. Sa nu i-au viata in glumă să las deoparte ironia.
Nu înțelegi? Că n.am nevoie de nimic decât de tine, și de aer să respir, să.ți simt parfumul că.i oxigenul meu.
E simplu. Alegeri. Decizii. Clipe. Zile. Cu fiecare minut. se naște o amintire.
CU perna in brate te'astept suspinand, si stiu ca'mi lipsesti mai mult ca oricandL!
Și plouă din ochii tăi, dar totuși e uscat obrazul tău, că ți.e prea frică să schimbi ceva, că dacă iese rău?!
Azi… făceţi-vă că nu mă ştiţi.
Acele cesului tac dar ţie îţi sună în cap.
voi astia care va credeti,, bad boy'' aflati ca nu sunteti decat niste natarai
3 motive pentru care esti prietena mea:
pentru ca mi-ai fost mereu alaturi
pentru ca intre noi exista ceva mai mult decat cuvantul prietenie
pentru esti cea mai importanta persoana din viata mea
Fă-ţi timp s-asculţi…şi când vorbeşti tu toţi să tacă.Si dacă nu se vor opri s-asculte… lasă-i să treacă.
Greseala mea ca te-am iubit prea mult, pacatul tau ca m`ai mintsit d` la inceput!
Nu mai vreauu nimic, exact cum auzi, nu ma mai intereseaza, sh t0t0data, nu`mi mai pasa
You're f*ckin' perfect to me!
Prietenii mi-au spus de la inceput ca atunci cand iubesc ma implic prea mult!
Fac un pas, ma impiedic, ma ridic, ma scutur! Doar cand sunt cu ai mei mai am puterea sa ma bucur.
Viata nu-i roz! Yo o vopsesc în verde! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde! Nu beau de supãrare! Yo beau de sete! Sunt la poarta Iadului si tai bilete!
Merita Un Oscarr Pentru cat de bine Joacaa El Crede Si TaceCum Il Minte Pe El.Cu inca 2, 3 Face La Fel
She had forgot all about you.
Stai cu ea,o inseli,te iarta,cateodata uiti ca e cea mai importanta.Te vrea doar pentru ea,se tine tare,e iubita ta.
Cum poti sa eviti privirea asta perversa?
E fata care te face sa exclami: "Mama, ce piesa!"
Nu trebuie sa-ti faci prieteni decat dintre oamenii care muncesc. Omul lenes este periculos pentru prietenii sai, caci el, neavand ce face, vorbeste despre ce fac si ce nu fac prietenii sai, se amesteca in treburile altora si devine inoportun: iata pentru ce trebuie sa fim destul de intelepti ca sa nu ne legam decat de oamenii care muncesc

In iubire, chiar si tacerea e plina de lumina, avand un anume farmec.
Iubirea sincera si profunda nu are nevoie de vorbe multe.
Nu dispretui lucrurile mici; o lumanare poate face oricand ceea ce nu
poate face niciodata soarele: sa lumineze... noaptea!
Loviturile vietii nu sunt numai distructive, ci si constructive; ca
loviturile ciocanului in dalta unui sculptor priceput...
Iubirea nu constientizeaza, nu ascunde si nici macar nu ignora
defectele, ci pur si simplu le arde.
Oamenii ne dau uneori vise dar viata le spulbera
Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai
bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti...
Unii oameni vin si pleaca repede din viata noastra, altii stau o vreme,
punandu-si amprenta pe inima noastra. Dupa plecarea lor, nu vom mai fi
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
Iubirea este singura pasiune care se plateste cu o moneda fabricata de
ea insasi... "jertfa".