| kyGirL a întrebat:

Buna TPU Vreau si eu niste carti de citit...Gen-Vampiri varcolaci ingeri vrajitori fantome etc. Cele mai bune carti primesc funditabig grin

Răspuns Câştigător
| secrets a răspuns:

Eu iti recomand Dracula-Bram Stocker, Interviu cu un vampir-Anne Rice(astea-s sadice) si Saga Amurg(romantica) dar mai ales Academia Vampirilor(e perfecta, are tot ai putea vre). De asemenea prietenele mi-au mai zis ca si Jurnalele Vampirilor ar fi faina.Alte fantasy ar mai fi Stapanul Inelelor(fainuta cartea) sau Jocurile foamei, Gazda(super), Georgina Kincaid, Vampirii din Morganville, Casa de sticla si mai poti cauta pe site-uri cu carti online. Sper ca te-am ajutat. Funda?

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cartile Hurnalele Vampirilor

| xlollypop a răspuns:

Jurnalele vampirilor, viata langa un vampir, circul ororilor(; x-asta mi se pare cea mai smekera):*

| Smile94 a răspuns:

Incearca Cronicile vampirilor de Anne rice, sunt 10 carti foarte interesante in care toate trairile personajelor sunt transmise intr-un stil unic, iar actiunea e plina de mister, merita cititewinking

| Wolfszeitt a răspuns:

"Morţi până la apus" - Charlaine Harris ( sunt vreo 10 şi pe ele este bazat serialul True Blood )
"Tara Duncan" - Sophie Audouin-Mamikonian ( 5 cărţi geniale )
"Forţele răului absolut" - Kelley Armstrong ( 3 cărţi cred, nu le-am citit pe toate din seria asta big grin )

| Wolfszeitt a răspuns (pentru Wolfszeitt):

"Morţi până la apus" este titlul primei cărţi. "Viaţa lângă un vampir" este titlul seriei, greşeala mea. big grin

| Nymeria a răspuns:

Pai iti spun doar carti pe care le-am citit sau ce mi-au fost povestite de prieteni:

Demonii-Dostoievski
Septims Heap-Angie Sage
Cavalerii de Smarald-Anne Robillard
Orcii-Stan Nichols
Grdinile Lunii-Steven Erickson
Compania Neagra-Glen Cook
Silmarillion-J.R.R.Tolken
Cartea Varcolacilor-Sabine Baring Golud
Fantomele-Henrik Isben
Exorcistul Willian Peter Blaty

Cam astea sunt, sper ca ti-au fost de folos. Fundita?

| daniellllaaaa a răspuns:

Harry Potter de J. K Rowling sunt 7 volume

| RamonaIonescu a răspuns:

"Noua si scurta viata a lui Bree Tanner"- Stephenie Meyer (o poveste din ECLIPSA, este superwinking

| BuburuzaRed a răspuns:

"amintiri din casa mortilor"-Dostoievski am auzit ca ii faina

| kyGirL explică (pentru BuburuzaRed):

Pai eu vreau pe cineva care chiar o citit aceea carte si sa imi zica si mie parerea...

| cristinutzza2012 a răspuns:

Poti incerca colectia de carti Twilight. Este f frumoasa. Si eu o am.