| Alice_3616 a întrebat:

Vreau statusuri de oameni mai prosti si despre viata! happy Dau >fundita!batting eyelashesbig grin

4 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin
Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca
Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere
Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw
In viata nici o zi nu seamana cu cealalta
Pentru fiecare saizeci de secunde in care stai suparat, pierzi un minut din viata pe care nimeni nu ti-l poate da inapoi

Viata e scurta, iar daca nu putem sa o lungim, macar sa o facem lata.
Viseaza ca si cum ai trai vesnic, dar traieste ca si cum ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai.
Un prost gaseste intotdeauna unul mai prost care sa-l admire.
E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu!
Sunt multe cai de arata ca esti prost, dar nu le poti ocolii pe toate

| lololooo a răspuns:

Si eu sunt prost! Dar cand vad pe altul mai prost, rade inima in mine!

Un prost gaseste intotdeauna unul mai prost care sa-l admire.

Se spune ca oamenii veseli spun multe prostii, pe cind cei gravi mai putine,
dar mai mari.

E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu!

Afirmatia ca exista un epicentru al prostiei e o diversiune.Prosti se gasesc pe toate drumurile !

Prostului nu-i lipseşte mintea, îi lipsesc instrucţiunile de folosire.

Invidia este o parte a oamenilor care îi face pe unii mai proşti ca alţii.

Un prost găseşte întotdeauna unul mai prost care să-l admire.

Prost să fii, noroc că eşti.

Cele mai comune două elemente ale universului sunt hidrogenul şi prostia.

Fii intotdeauna ceea ce esti si daca ceea ce esti nu este de indeajuns pentru " cineva " inseamna ca acel " cineva " nu este indeajuns pentru tine.

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

invata sa traiesti fara lacrimi,sa admiri cu indiferentza,sa suferi razand!sih numai atunci vei putea spune "stiu sa traiesc"

Tot ceea ce nu te omoara, te intareste

In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe.

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Cea mai infidela amanta a omului este Speranta. Te inseala zilnic si totusi, traiesti cu ea toata viata.

Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti!

Viata o primim fara sa o cerem si ne este luata fara sa fim intrebati.

Tot ce pierdem.pierdem pentru totdeauna!Ceea ce nu traim la timp,nu traim niciodata!

Cine se Naste CresTe.Cine creSte iubeSte love struck. Cine Iubeste Sufera sad.Cine sufera reGreta.Cine regreta mOare. Caci viata e Un vis.Visul o Sperantza.iar sperantza nu Se pierde niciOdata love struck

N`o S`Auzi Vreodata In Viata Vorbe Rele Spuse`n Fata . Toti Se Dau Prieteni Cu Tine. Dar Niciunu Nu`tzi Vrea Bineee!

Sunt momente rare, de pus in rama. winking Viata n-are mainii`! happy Dar uite ca`ti da cate`o palma.

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de a mea!

.viata nu`i roz! [-x noi, o vopsim in verde! :X am pierdut tot straight face, deci nu mai avem ce pierde!\:d/ noi nu bem de suparare, no talking noi bem de sete! :X suntem la poarta iadului, si taiem bilete! love struck .

Chiar de-ar fii greu, tot as zambi.si chiar de-as avea multe probleme, tot as glumi.pentru ca stii, viata e grea.si lumea e rea! cum as putea s rezist daca nu m-as comporta asa?winking

Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa aruncam si o a doua privire.

"O zi pierduta este o zi in care nu ai ras"

Fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e deajuns pentru cineva, acel cineva nu e deajuns pentru tine!

Si deziluziile isi au rostul lor in viata, te trezesc din vis...

Prima lege a memoriei: NU ITI POTI ADUCE AMINTE CEVA CE NU AI STIUT NICIODATA!

Cand un om este mai presus de ceilalti si nu vrea sa ramana singur,trebuie sa coboare el la ei,ceilalti nu se vor urca niciodata la el!

Este mai intelept asupra vietii nu acela care a trait-o mai mult ci acela care sa uitat mai mult cum o traieste!"

Bucura-te de viata. Mort o sa fii mult timp.

Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima pentru ca una din ele chiar va fi.

Primul pas pe care trebuie sa il faci ca sa obtii tot ce vrei de la viata este asta: Hotaraste-te ce vrei.

Dragostea este ca marea: iti poate oferi o calatorie frumoasa, dar si un superb naufragiu

"Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat

timp suntem aici putem de asemenea sa dansam. Amintiti-va asta: nu ne mai putem intoarce niciodata inapoi, acesta e singurul spectacol pe care il jucam."

Toata viata trebuie sa inveti cum sa traiesti.

Înainte de a şti ce e viaţa, ea a trecut pe jumătate.

Viaţa nu-i aşa simplă ca şi cum ai travesa un câmp cu flori

Culori: Viata nu e roz,e un fel de maro ! batting eyelashes

Despre viata: -ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere

Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit

In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw

Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran

Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger

Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica

Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica

Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu

Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu

Vise: Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase, ce plutesc in aer. Baloane care zboara pana la cer, intocmai ca visele mele. Si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc.

Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!

Discoteca e plina de baieti/fete, dar tu esti singura/singurul care ma face sa ma visez in Paradis

Sperante:

Cât timp respir, sper

1. Fericirea e o calatorie ,nu o destinatie
2.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut,e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut
3.Cand iubesti, nu ranesti ,nu ceri nimic celuilalt si nu astepti sa ti se dea.
4.Speranta este un vis cu ochii deschisi
5.Daca gasesti un drum fara obstacole,probabil ca drumul acela nu duce nicaieri
6.Nu lasa visele sa piara,pentru ca daca visele mor,viata nu e decat o pasare cu aripi frante ce nu mai poata sa zboare
7.Viata nu inseamna a trai,ci sa stii pentru ce traiesti
8.Nu alerga prea mult,lucrurile bune se intampla atunci cand te astepti mai putin
9.Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure
10.Nu plange ca s-a terminat ,ci plange ca s-a intamplat
11. Niciodata nu inceta sa zambesti pentru ca nu stii cine ar putea sa se indragosteasca de zambetul tau
12 Tot ceea ce se intampla ,se intampla mereu cu un motiv
13 Sa te indragostesti e usor...sa ramai indragostit cere efort
14. Viata trebuie traita asa cum e pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ne va fi luata fara sa fim pregatiti
15. Invata sa iubesti cand inima ti-e frantainvata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta,sa mergi cu capul sus cand soarta-ti este cruda...sa stii s-ajuti pe altii cand nimeni nu te ajuta
16. E atat de scurta dragostea,dar lunga e uitarea
17. Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare,daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare,daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia
18. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang
19. Nu arunca nicio vorba-n vant,traieste intens fiecare cuvant
20. Dragostea e ca un fulg de nea,coboara usor si te face sa tremuri de placere,iar apoi se pierde si se topeste
21. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.sufera cel ce iubeste,cel iubit isi bate joc
22. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul pe scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare
23. Pentru lume tu esti cineva ,pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste,Cineva
24. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista.
25. De abia astept sa ma trezesc sa pot visa cu adevarat
26. Iubirea e un cantec ce toti il canta des ,dar nu la toti el are acelasi inteles.
27. Look in to my eyes ,if you see my hell you are lost,if you see my heaven you are the one
28. Daca as fi avut cate o bucatica din tine,de fiecare data cand am adormit cu tine-n gand,acum te-as fi avut langa mine
29. Ar fi trebuit sa te denunt pentru trafic de droguri!Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale.
30. A B C D E F G H I J K L M mi-e dor de tine...
31. Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating,prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut,prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc,acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd .
32. Dragostea e ca o clepsidra ,cand ti se umple inima, ti se goleste creierul
33. Pretuieste-i pe cei care sunt langa tine cu adevarat,pentru ca atunci cand ei nu vor mai fi ,tristetea va mai castiga o lupta...iar tu te vei inchide si mai mult in tine ...nimic nu este pentru totdeauna
34. Dragostea e ca vantul,nu o poti vedea dar o poti simti
35. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta,dar sa nu te minti cand il asculti
36. Hotaraste-te odata,ce tot stai sa te gandesti?Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ?
37. Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin
38. Cel mai trist lucru in lume este acela ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el
39. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere,chiar daca scena a luat sfarsit
40. Dragostea e un munte ce il urci razand si il cobori plangand
41. Alergam dupa fericire pana departe ,fie pe mare sau pe uscat ,insa fericirea este aici ,aproape
42. Daca ma urasti trage in mine cu arcul ,dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu
43. Il iubesc ,dar prostu nu-si da seama
44. Il iubesc dar prostul nu-si da seama
45. Atunci cand nu stie ce simte,atunci cand greseste si minte ofera-i doar dragostea ta.Atunci are cea mai mare nevoie de ea.
46. Senzatia e unica ,doza de risc e mica ,viciul meu implica doar placere si dependenta psihica
47. Sa iubesti e basmul cel mai frumos din carticelele tale nemaipomenit ilustrate.Singura poveste pe care,daca ai grija sa iti pastrezi sufletul de copil,poti oricand sa o transformi in realitate.
48. Daca m-ai intreba ce am mai facut,ti-as spune ca am renascut.Iar despre dragoste ti-as spune ca e o pacoste,e doar un sport extrem de care ma tem
49. Iubeste ca numai iubind poti vedea frumusetile vietii, astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece maoi usor.
50. Un zambet nu inseamna fericire asa cum nici o lacrima nu inseamna durere.Poti plange cand esti fericit si poti rade cand inima iti plange
sper sa fie pe gustul tau .

A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic)

A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste)

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget (Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat)

I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS(Sunt inconjuar de ingeri.Ii numesc PRIETENI)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata

Viata este acel joc de strategie in care trebuie sa te lupti pana la capat pentru ati indeplinii visurile

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine.

Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita.

Constiinta vietii pretuieste mai mult decat viata

Pictura este poezie tacuta

Muzica exprima tot ceea ce nu poate fi exprimat in cuvinte, dar pe care nu poti pastra linistea

Muzica este ca luna in noaptea sumbra a vietii

Uneori, chiar si sa traiesti e un act de curaj

Daca judeci oamenii, nu veoi avea suficient timp sa-i iubesti

Music is life (musica e viata)

Viata este o aventura in iertare.

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa