| Annehappy a întrebat:

Vrei sa faci ceva in viata asta, dar oamenii nu te inteleg si te judeca. Cum procedezi ca sa-ti atingi telul?

13 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nuu bagi in seama ce spun oamenii si iti vezi de telul tau. Pana la urma nu vorbele oamenilor iti vor da sa mananci si nici nu.ti vor da satisfactia ca ai reusit. Tu trebuie sa muncesti ca sa reusesti, si stii cum se spune "Gura satulul nici pamantul n.o astupa!"(sau cred ca asa era).
Indiferent daca faci ceva cu viata ta vor se zice" ca de ce faci nu stiu ce" si daca nu vei face nimic vor spune" dar de ce nu faci nimic"... Si tot asa, tu prefa.te ca nu.i auzi!happy

| Annehappy explică (pentru KamaSutra):

Da, oamenii vad in alti oameni cineva si vor sa le strice echilibru, dar nu vor reusi sa-i darame atat timp cat au incredere in fortele proprii.

| KamaSutra a răspuns (pentru Annehappy):

Da,exact... Ai prins esenta!

| T0T a răspuns:

Ingori prostii si gasesti persoane care te apreciaza pentru ceea ce esti tuwinking

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru T0T):

hee hee))))

| Annehappy explică (pentru T0T):

Da, nu oricine merita pe oricine/

| T0T a răspuns (pentru Annehappy):

Te-ai prins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignori oamenii care cred ca ceea ce vrei nu poate fi realizat. Daca tu ai incredere in tine, poti face orice. Nimeni nu iti este prieten, doar tu insati. Toti ti-ar da in cap ca a iti ia locul. Atunci cand vei reusii sa faci ceea ce iti doresti, ceilalti o sa-si dea seama cat de mult s-au inselat in privinta ta. Ai incredere doar in tine.

| Annehappy explică (pentru anonim_4396):

Da... oamenii dispar din viata ta oricand si tot ce ramane langa tine este constiinta ta. Prima parere este mereu cea gresita, dar timpul deschide cartea sufletului

| TanteMarianne a răspuns:

Iti vezi de treaba ta si muncesti. nu te mai intereseaza ce zic ceilalti. happy

| Innsbruck a răspuns:

Nu o sa gasesti mereu oameni care sa te inteleaga in roice faci, sau care sa te inteleaga fara sa te judece. Daca tu chiar iti doresti ceva, nu o sa lasi pe nimeni sa te impiedice. Daca asta te face fericita, de ce sa-i lasi sa stea in calea fericirii tale?

| Anonimaa27 a răspuns:

Iti asculti inima. Nu conteaza ce cred ceilalti despre tine, pur si simplu ii ignori. Ei nu exista pentru tine. De cele mai multe ori oamenii te judeca, uneori din cauza geloziei, alteori ca sa se bage in seama.