| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Vrei sa iti cumperi o bluza cu 97 de Euro dar n-ai bani.Astfel imprumuti de la mama 50 de Euro si de la tata 50 de Euro si o sa ai in total 100 de Euro.Iti cumperi bluza si iti raman 3 Euro, din care 1 Euro dai mamei si 1 Euro ii dai lui tata iar tu ramai cu 1 Euro.Acum le datorezi parintilor cate 49 de euro.
49+49+1 Euro al tau=99Euro
Unde este inca 1 euro!

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

A disparut :O

| Muffin_3405 a răspuns:

L-a luat Basescu big grin

Răspuns utilizator avertizat
| InstructorulTauDeFitness explică:

rolling on the floor 1Euro trage Basescu impozit.

| ouuyz a răspuns:

In buzunar thinking

| Ar_Robert_1993 a răspuns:

Daca te imprumuti la fiecare parinte cate 50 de euro, atunci cand bluza costa 97 de euro.
pai vine asa: jumatate de bluza vine 48, 5 nu 49 rotunjit ( de aici vine 1 euro in plus )
am impratit bluza la 2 parinti pentru ca sa iti fie mai usor sa faci raportul.
48, 5 + 48, 5 + 1 euro mamei + 1 euro tatalui = 100 euro ( imprumutati )