| picochad120 a întrebat:

Ziua buna TPU! Am si eu o intrebare. Eu (16f) sunt in clasa a 10-a (acum am terminat-o) la un liceu de elita din balcani. E un tip (16m) in clasa cu mine, sa ii zicem Marius. Are o minte destul de creata, de aceea uneori ii spune Crietul. (este basarabean) Ei bine, Marius este usor antisocial. Nu vorbeste mai cu nimeni din clasa, dar este destept si foarte de treaba. Eu, m-am decis sa ii scriu dupa terminarea anului scolar. Am tot vorbit noi circa o saptamana. De obicei ii scriam eu, dar uneori incepea si el. De aceea, credeam ca vorbeste cu mine doar din politete. Cu toate acestea, m-a intrebat Marius daca vreau sa ne vedem. Eram destul de surprinsa si am fost de acord. Astazi ne vedem. Tovarasele imi spun ca este date date, numai ca eu nu sunt de acord, asa cum ma gandesc ca un om care nu are prea multi prieteni, ar prefera prietenia si nu alte complicatii. De asemenea, ne vedeam seara in parc (din motive de securitate si siguranta proprie nu il voi divulga, dar e blana) si a zis ca aduce o patura sa stam pe iarba. Va voi reaminti cat de timid si introvertit este acest individ. Si eu tind tot spre acele caracteristici, numai ca nu e chiar asa de nasol la mine. No ce parere aveti? Va rog repede, plec in cateva ore si vreau sa stiu ce asteptari sa am. Dau funda! Urgeentt!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 anisori, intalnire seara, singuri in parc, pe o patura... oare ce se va intampla?
Esti sigura ca ala este un tip timid?

| dullcat a răspuns:

Buna.Noi nu putem sti, dar poti afla direct de la el, cand va vedeti.Tie iti place de el, sau vrei sa fiti doar simpli amici?

| picochad120 explică (pentru dullcat):

Imi place de el, acum m-am intors de la cine stie ce o fi fost intalnirea cea neintalnire, a fost foarte fain, tot nu imi dau seama daca e interesat in felul ala sau mu

| VoidEternal a răspuns (pentru picochad120):

It was a date. Sau macar asta a vrut el sa fie.

| dullcat a răspuns (pentru picochad120):

Daca ati stat asa mult si eu tind sa cred ca e interesat de o relatie romantica.Dar s-a apropiat de tine cu gesturi mici? De exemplu sa te atinga in fuga cu mana pe spate, par, brat? Zic sa iti aduni curajul si sa il intrebi tu.In felul acesta economisiti timp si clarificati intentiile din aer.

| dullcat a răspuns:

Sa-i spuna cineva Violetei ca este lumina afara pana la 21-21:30 si nu poti sa faci sex asa random in parc cand iti vine cheful.laughing)

| VoidEternal a răspuns (pentru dullcat):

Sa-i spuna cineva, orice, Violetei are tot atata rost si efect cat a mirosi un trandafir cu masca de gaze pe fata.