| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu daca un baiat incearca sa ma faca geloasa? dar e o relatie pe internet, deci numai dupa fapte pot sa mi dau seama, de exemplu cica ii place de o fata si tot spune chestii legate de ea, sunt in aceeasi clasa dar nu vorbeste cu ea decat "rar". dar in fiecare zi vorbeste cu mine, e cam antisocial deci singura prietena sunt eu

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pun pariu ca e vreun batran care se plictiseste si rade de tine asa de tare ca ii creste tensiunea arteriala peste normal

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca pe tine te vede ca pe o amica si nu ca pe o iubita, iar pe acea fata o place ca pe o iubita (dar asta nu inseamna ca sunt impreuna).
Poti incerca sa faci un pas inapoi, sa vorbiti mai rar si vezi ce se intampla. Poti sa ii spui "acum ca ai prietena probabil ca vom vorbi mai rar".

| blalblablabal a răspuns (pentru SkyPilot):

Am incercat sa i raspund mai rar si tot gasea subiecte de discutie, stiu ca ne certasem si dupa ne am impacat si mi a scris dupa o saptamana, a zis ca are incredere numai in mine si chestii de genu, dar el intr un fel nu stie daca fata aia simte la fel pentru el, dar nu are de gand sa-i zica nimic, ca oricum fata o sa se mute, nu stiu daca sunt doar povesti

| Soulless666 a răspuns:

Fiecare se comporta si reactioneaza diferit. Daca iti place de el incearca sa iesi din friendzone si arata-i ca poti fi mai mult decat o amica!