| anonim_4396 a întrebat:

1.Ce parere aveti despre programul Prima Casa?
2.Cu care banca este cel mai avantajos sa "colaborezi" pt acest program?
3.Cati dintre voi v-ati bagat si cat platiti pe luna?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Ai mei si.au cumparat o casa cu " prima casa", dar si cu alti bani imprumutati de la bana.
Acum depinde cu cat iti evalueaza casa, la ai mei au avut ghinionul sa evalueze mult mai putin casa decat cat o dadea proprietarul, asa ca au mai imprumutat de la banca.
Ai mei platesc pentru casa 15 milioane 25 de ani si 5 milioane pe 5 ani pentru cealalta rata.
Ai mei au colaborat cu bcr deoarece agentia imobiliara aveau unele intelegeri cu bcrul

| umbra09 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti aduni bani tai si sa nu te bagi in banci pentru ca daca o apuci asa de acolo nu mai iesi.
Cunosc multe cazuri dintre care si apropiati de ai mei s-au bagat in banci si si in ziua de azi au rate cu toate ca a fost cu ani in urma e ca o boala banca asta... te prinde nu te mai lasa. sad

| HomeAlone2223 a răspuns:

Cu salariile din Ro nici-o sansa sa-ti aduni bani, nici intr-o mie de ani. Poate doar in strainatate daca lucrezi cativa ani(sclav)