| dudy2204 a întrebat:

A incercat cineva sa investeasca bani in platforma forex? Ati obtinut profit? Dati-mi va rog cateva detalii despre acest tip de bursa sau ce o fi. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| IonutDX a răspuns:

Plarforma forex = software ce permite vizualizare cotatiilor, deschiderea/inchiderea de pozitii etc

In primul rand trebuie sa te documentezi in ceea ce priveste (piata/bursa) forex - lucruri generale, apoi analiza tehnica (indicatori etc) si/sau fundamentala. Deschizi un cont demo si exersezi una sau mai multe strategii 1-2-3-. ani si daca ai rezultate iti deschizi un cont real.

In niciun caz sa nu dai bani firmelor de investitii forex (escroci forex).

Lucrurile nu sunt chiar asa simple cum sunt prezentate in reclame.
Succes!

| ShopAmerica a răspuns:

Se poate obtine profit, dar nu asa usor cum se zice in reclame. Cel mai bine e ca la inceput sa iti faci un cont cu bani virtuali, si abia dupa ce vezi ca stapanesti domeniul si ai profit sa folosesti bani reali. Sunt destule site-uri unde te poti documenta (in romana sau engleza). Unul in romana e de exemplu www.forexist.blogspot.com