| oAlex a întrebat:

Am cumparat ceva pentru firma cu factura factura pe numele firmei si am vrut sa returnez produsul la cateva ore de la cumparare si am fost refuzat spunandumise ca in momentul cand cumperi pe firma returnarea produsului si inplicit a banilor inapoi nu este posibil deoarece produsul a fost desigilat din cutie ( chiar de vanzator), ce as putea face pentru rezolvarea accestei problema?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Despre ce produs este vorba? Este defect si nu ai garantie?

| oAlex explică (pentru Ioandelasal):

Nu este defect, problema e ca in alta parte l-am gasit mult mai ieftin si am rugat frumos sa mi se returneze banii inapoi si nici nu mi.au dat garantie, este vorba de un compresor.

| Ioandelasal a răspuns (pentru oAlex):

Atunci n-ai ce face, pretul nu este un motiv pentru a returna produsul. Trebuia sa te informezi mai atent inainte de a cumpara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o plangere la OPC, fara a mai invoca motivul ca ai gasit mai ieftin.

| oAlex explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca este cumparat pe firma si nu stiu daca se aplica si aici OPC-UL.