| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o prostie cam mare zic eu :-p si as vrea sa ma ajutati cat mai repede daca se poate :-D
Deci sa incep : am vrut sa-mi incarc cartela cosmote cu 2 euro si nu stiu cum am incarcat. o cu 6 euro si din telefonul lu tatal meu si vrea sa. i trimit 4 euro inapoi. se poate?
dau funda!

7 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Cred că se poate dar totuşi există posibilitatea să nu poţi transfera credit primit printr-un transfer (numai credit încărcat prin cartelă valorică) şi cred că este si o mică taxă de transfer (nu ştiu sigur)
PS: Dacă tatăl tău este pe abonament nu îi mai poţi înapoia cei 4 euro.

| Vasybulan a răspuns:

Dn cate stiu creditul primit prin transfer nu poate fi transferat la randul sau. Sorry. Dar totusi poti incerca. Iti urez succes
big grin

| ana233 a răspuns:

Eu stiu ca se poate dar trebuie sa-l intreb pe tata si el a treansferat la randul lui pentru un prieten

| Bubbu_4355 a răspuns (pentru ana233):

Intreaba. l te rog puppy dog eyes si acei 4 euro vreau sa. i trimit pe o cartela cu abonament (cosmote).

| ana233 a răspuns:

Creditul ce poate fi transferat este 1, 2 sau 3 euro. Se pot realiza maxim 5 transferuri intr-o luna calendaristica, in limita valorii ultimei reincarcari efectuate.
Transferul de Credit extinde perioada de valabilitate si gratie a Cartelei care primeste credit in felul urmator:
• 1 euro transferat mareste perioada de valabilitate cu 7 zile si cea de gratie cu 30 de zile.
• 2 euro transferati mareste perioada de valabilitate cu 14 zile si cea de gratie cu 30 de zile.
• 3 euro transferati mareste perioada de valabilitate cu 21 zile si cea de gratie cu 30 de zile.

Pentru a se transfera credit unui alt utilizator de Cartela preplatita COSMOTE tasteaza urmatoarea secventa:
*444*valoare transfer*07xxxxxxxx# (ex. *444*1*0766123456#)
Unde:
• " valoare transfer" reprezintă valoarea care se va transfera si care poate fi 1 euro, 2 euro sau 3 euro;
• 07xxxxxxxx reprezinta numarul de telefon al utilizatorului de cartela COSMOTE catre care se va face transferul de credit.

| ana233 a răspuns:

Daca ai nelamuriri intreaba-ma! Sunt aici sa te ajut.

| mihai2628 a răspuns:

Pai tatal tau se pune la 4 euro?