| DarKTheSkyy a întrebat:

Am facut parteneriat cu youtubeul. Cat valoreaza 10 likeuri? Sau 10.000 views. Ori 1 dolar = cu cate views, likes.? Sorry daca am gresit categoria

Răspuns Câştigător
| SuntTiganCuDrepturi a răspuns:

Like-urile nu valoreaza nimic. La vizualizari depinde din ce tara sunt vizionate, pentru ca reclamele din alta tara platesc mai mult. Tu poti sa postezi un video si sa ai 100.000 views dar sau uitat doar romani la el, atunci o sa primesti foarte putini bani, dar daca ai tot 100.000 views la un video la care sau uitat oameni din SUA, atunci o sa faci aprox. $55. In SUA, la 100.000 views faci $100 din reclame dar 45% merg la youtube(trebuie sa faca si ei niste bani)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se calculeaza chiar asa, se calculeaza in principiu in functie de reclamele pe care le ai pe video-uri si ce produc ele.

Cu mare noroc in Romania faci vreo 10$ la 100.000 view-uri.

| CatalinMilan a răspuns:

Salut. Eu la un video am 10.321 vizualizari, pana in prezent doar pentru acest video am 7.45$, vizualizarile cele mai multe sunt din Romania.

| Krun a răspuns:

Am si eu parteneriat pe YT. Cu Valorificarea Videoclipurilor (folosind ad-uri) activata, castigi in jur de 0. 0001$ pentru un view.