| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat sa imi fac cont pe Paypal si trebuie sa intregistrez si un card. Am card de la First Bank, card de visa, dar intrebarea mea este daca banca e de acord?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreabă banca.

| sierra1 a răspuns:

Hai măi Antonia mamă, ne intrebi pe doi dacă banca e de acord? Ce te reține s-o intrebi direct pe ea?

| NLS a răspuns:

Ce fel de card e? DE salariu (de debit) sau card de credit?
In ambele cazuri, ar trebui sa mearga, daca sunt emise (si implicit apartin de o banca d.)in Romania.
Doar card de depozit nu poti atasa.

Daca banca, (sau mai bine spus tipul contului tau) nu accepta tranzactii prin internet, vei primi un mesaj (de eroare) in momentul in care incerci sa atasezi contul/cardul:

"This card is not accepted. Please use a different card."

DECI: da-i inainte cu incredere. Daca "banca nu e de acord",
afli in jumatate de secunda.

| FreddieM a răspuns:

Nu-ti trebuie aprobarea bancii. Inregistrezi pur si simplu datele cardului.

| AlexMh a răspuns:

Nu exista "daca e de acord" sau nu... Ori au contract cu paypal ori nu. Daca nu au contrat, o sa te atentioneze paypal-ul ca nu merge, daca au contract o sa-ti mearga, si iar la fel te vor atentiona ca a fost adaugat cu succes... Atentie sa ai 3-4 euro pe card ca sa poata sa ti-l verifice (iti vor retrage o suma de aproximativ 2 euro si ti-o vor trimite inapoi).