| anonim_4396 a întrebat:

Am neaparata nevoie sa strang 100 lei intr-o saptamana, doar ca de lucrat nu pot sa lucrez si cu mama m-am certat...cum as putea sa ii strang?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vinzi ceva ce nu mai ai nevoie

| Neo12 a răspuns:

Din banii pentru şcoală, ceri la apropiaţi cel mai bine, vinzi ceva (dar nu preţios sau de care au nevoie ai tăi, ceva inutil pentru tine), împarţi prin oraş invitaţii din alea sau nu ştiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa vinzi pe OLX, sau Ocazii.ro sau pe Tocmai.ro, ceva ce nu-ti mai este de folos.

| Innsbruck a răspuns:

Te imprumuti de la cineva...