| Iully23 a întrebat:

Am nevoie urgent de un credit de maxim 12 000 de lei pe care sa il platesc in rate. Din pacate am doar 1 luna de vechime la noul angajator si un an jumatate la vechiul loc de munca. Ce institutie bancara sau nebancara mi-ar putea oferi un credit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ma fac camatar happy, iti dau tie 12.000 u dai inapoi 20.000
Si tot iesi mai bine decat cu aia de la provident laughing

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Mai pasuieste urgenta asta 2 luni macar. Nu iti recomand sa te imprumuti la IFN-uri, aia te rup in 2 la dobanzii si daca nu ai ceva in proprietate sa fie siguri ca iti ia tot daca nu platesti nu prea o sa iti dea. Stai cuminte si mai asteapta.

| Afurisenia a răspuns:

Prea putin conteaza vechimea. Mai mult conteaza siguranta, faptul ca esti angajat definitiv si unitatea nu are probleme. Banca se asigura ca ai de unde restitui creditul. Mergi unde vrei si inreaba.

| Iully23 explică (pentru Afurisenia):

Cateva banci deja mi-au refuzat cererea deoarece nu sunt angajat de minim 3 luni.

| Afurisenia a răspuns (pentru Iully23):

Pai, restul nu conteaza?
Incearca la Bancpost (desi stiu ca sunt in curs de preluare de catre BT) sau chiar la Banca Transilvania.

| Iully23 explică (pentru Afurisenia):

Deci la toate bancile din zona in care a fost cel putin la bancile mai cum ar fi BRD, BCR, ING, UNI CREDIT, BT nu mi.au aprobat. Ma gandeam la o insitutie nebancara si si acolo m-au refuzat cateva

| Afurisenia a răspuns (pentru Iully23):

Sfatul meu este sa nu te incurci cu institutiile nebancare. Multi au pierdut chiar locuinte din cauza lor.
Daca poti, mai asteapta 2 luni. De fapt, nu prea ai de ales.