Întrebare recomandată | laSoledad a întrebat:

Am o intrebare pentru tineri: voi cunoasteti suma pe care o cheltuiti lunar pentru distractii (cafenea, cluburi/petreceri, sporturi, cinema, cadouri, spectacole etc)? Puteti estima o suma lunara si pe ce anume ii dati? La ce cheltuieli din lista voastra de distractii ati putea renunta pentru a economisi banii?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In jur de 150 GBP (60 benzina - 60 pentru un joc de PS4) cand se iveste nu intruna apoi restul consumabile, snacs o bere fara alcool, apa de gura listerine, pasta de dinti, lame de ras si schimb la peria de dinti electrica.

| NLS a răspuns:

Cheltui relativ puțin pe distracții.
Cam 120-150 Euro maxim, (la un salariu mediu de Germania, și preturile de aici).

Pe ce ii cheltui: cinema, jocuri @steam, ieșiri cu colegii sau uneori cu niște prieteni la gratar, cumpărat filme și muzica.

Restul cheltuielilor nu le consider "distracții", oricât de inutile ar parea pentru alte persoane.

La ce as putea renunta: la nimic, dacă nu sunt constrâns.

| brokxy a răspuns:

0 lei, nu merg la petreceri, cinema, cafea nu merg la club, nu merg la spectacole? Asa se face economie

| Thecurious a răspuns:

Dintr-un sondaj, citit recent, reiese ca tinerii din mediul urban cheltuie, in medie, 90-100 de lei pentru distractii, neincluzand cadourile si filmele vizionate la cinema.

| wpetterssone a răspuns:

Cheltuiesc cel mult 250 EUR pe lună pentru ieșirile de relaxare singur sau cu alți colegi, prieteni.

| IonutCG90 a răspuns:

~De la 14 ani până acum la 29, pot să-ți spun cu mâna pe inimă că nu știu ce-s alea distracții. Excluse cluburi, vicii etc. Da, jocurile pe PC (când am timp) și sucuri naturale, cipsuri, dulciuri, etc dar bănuiesc că astea nu-s incluse în "distracții". Eu cel puțin nu le-aș include. Mai îmi iau o carte, mai îmi iau un joc. Așa trece viața pe lângă mine și mor virgin big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutCG90):

Tot mai bine decât sa îți trăiești viata ca un tânăr din zilele noastre. Odată ce ti-ai exclus cluburile din timpul tau liber e foarte bine, de vicii nici nu mai vorbesc.

| IonutCG90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca nu suntem singuri. Multumesc

| AlexPPS a răspuns:

Cheltui aprox. 300 de lei lunar, distractii, tutun, liceu. As putea renunta la liceu sa mai economisesc ceva?

| AndreeWz a răspuns:

Pai eu locuiesc singur cam jumatate din an, si nu prea arunc bani pe distractii. eu cheltui minimul necesar, daca as avea 150 lei in mana cred ca mi ar ajunge o luna si m as descurca bine cu ei

| zilehuma a răspuns:

I own a Ford car and I spent 1000$ piese auto every month www.altgradauto.ro/Oferte-Speciale

| zilehuma a răspuns:

I own a Ford car and I spent 1000$ piese auto every month