| DjSony a întrebat:

Am o intrebare! Vreau un raspuns bun! Trebuie sa faci medicina pentru a ajunge sef farmacist? Daca nu, ce studii trebuiesc facute pentru a ajunge sef farmacist? Funda pentru un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Nu ai nevoie de facultatea de medicina. Trebuie sa urmezi o facultate de farmacie sau de stiinte farmaceutice. Problema este ca nu poti ajunge sef farmacist abia iesit din facultate. Specializarea ca sef farmacist se face la locul de munca, si vine odata cu experienta. Ai sa ajungi Sef farmacist dupa cel putin 10 ani(asta daca nu iti deschizi propria farmacie) si dupa ce ai urmat un curs de specializare. Sper ca raspunsul meu este ceea ce cautai. Bafta

| DjSony explică (pentru VyrusEleven):

Multumesc! happy

| VyrusEleven a răspuns (pentru DjSony):

Cu cea mai mare placere. Multumesc pentru funda tongue