| br0ntozaur a întrebat:

Am o nedumerire. Am descarcat un pdf de la ANAF unde imi arata impozitul de pe urma unei chirii. Ce nu inteleg e ca-mi arata niste sume la tabelul "Decizie anterioara" si alte sume la "Decizie curenta". Are idee cineva ce reprezinta acele sume de la decizia anterioara si unde ar trebui sa ma uit ca sa imi dau si eu seama cat am de plata? Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am de unde sti exact, necunoscand situatia exacta, respectiv de cand ai inchiriat.
Ca o ipoteza decizia anterioara se refera la impozitul pe veniturile din chiria unui an anterior. Pentru a afla exact trebuie sa te interesezi la organul care a emis deciziile de impunere.