| anonim_4396 a întrebat:

Care este treaba cu impozitul la pariuri la Anaf? Iti vine acasa instiintare cu cat ai de plata sau opreste agentia impozitul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitul este retinut la sursa de platitorul castigului si virat de acesta la bugetul de stat si primesti doar castigul net.

| Brazuca a răspuns (pentru Ioandelasal):

Adica acasa nu imi mai vine nimic de la ANAF ce trebuie sa platesc eu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Brazuca):

Nu, nu vine, asa cum ti-am spus impozitul il retine si vireaza platitorul castigului, pentru fiecare castig in parte.