| Anonimul151 a întrebat:

Am observat în ultimul timp pe un grup de Facebook de food truck business, că foarte multe persoane își doresc sau chiar își deschid un food truck, pentru a merge la evenimente din țara sau pentru a se pune într un loc pe un domeniu privat sau public într un oraș. Și eu îmi doresc, să îmi deschid un food truck, însă momentan nu am pus ideea în practică.

Ceea ce mă pune pe gânduri este din moment ce există peste 100 sau chiar peste 300 food truck-uri în România, iar numărul este în creștere, în viitor vor mai merge astfel de afaceri? Vor mai merita deschise sau nu?

Cele mai multe food truck-uri care există în acest moment sau care se deschid sau se vor deschide comercializează cam același produse ( Hamburgeri, hot-dog etc... ). Nu prea există produse noi... De aceea întrebam dacă vor mai merge sau nu, pentru că se comercializează aceleași preparate, produse.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toată șmecherie pe lângă mâncare mai buna că restul e să știi unde sa o poziționezi.

| Anonimul151 explică (pentru suntserios):

Poți detalia mai mult răspunsul tău? Nu înțeleg exact ceea ce ai vrut să spui.

| suntserios a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu am mult de detaliat. Ce voiam sa spun e ca e irelevant ca sunt inca 300 furgonete daca tu faci mancare mai buna ca ei si stii unde sa o vinzi. Stiu o furgoneta din asta intr-o zona de birouri care are zi de zi coada in orele pranzului. Zi de zi. Si la 50m de el mai sunt vreo 2 tot cu burgeri. Rar e cineva acolo.

| Anonimul151 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc pentru răspuns!

Răspuns utilizator avertizat