| Calinescu1720 a întrebat:

Am pariat la un meci de hochei cine castiga perioada 2. Si am pus pe 2 si imi arat necastigator, mentionez ca era 1-0 si s-a terminat cu 1-0 perioada 2. Trebuia sa-mi iasa castigator biletul, eu stiu ca la cine castiga restul perioadei pana la pauza cand pariez si deja au un gol nu se mai ia in considerare si doar dupa ce ai pariat se iau golurile ca si cum ar fi 2-0 dupa ce pariez este 0-0 si conteaza golurile dupa.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În repriza a doua a fost 0-0, deci rezultatul corect era x, nu 2. De aia e necâștigător.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca era 1-0 si tu ai pus 2 cum sa castigi? trebuia sa pui 1.
Eu n-am inteles nimic oricum din ce ai scris.
N-ai pus si tu o virgula, un alineat colo colo, ca sa se inteleaga.
Dar chiar daca ai fi pus si 2 la pauza, si s-a terminat 1-0, tot nu e castigator, trebuia sa fi pus 1 pauza. sau 1 pauza 1 final ca sa castigi.
Daca puneai 2 pauza, si era 0-1 la pauza, atunci da.
Sau daca puneai 2 pauza si era la pauza 0-1 si puneai 2 pauza 2 final, atunci era castigator.