| Bella08122016 a întrebat:

Am pus un nume oarecare cu datele celelalte corecte la un cont de superbet.
Nu pot sa scot banii doar cu verificarea cnp ului?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca ai completat gresit, la verificare se va vedea. Verificarea consta, printre altele, in trimiterea unei copii dupa cartea de identitate. Da, cel mai probabil banii sunt blocati. Daca, insa, celelalte date sunt corecte, poate poate reusesti sa-i pacalesti cumva, sa le spui ca ai gresit numele dintr-un anumit motiv (erai beat, erai nu stiu cum). Totusi, sunt slabe sansele sa se intample asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai frumoasa este cand castigi si nu poti sa scoti banii!
Deci, cand smecheresti legea, si pui nume false, ori dai date false, nu ai cum sa scoti banii!
CNP-ul nu te ajuta cu nimic, daca nu ai 18 ani impliniti, iar castigul nu este pe numele tau si adresa corecta din buletin.
Uite asa va invatati minte sa nu mai faceti chestii ilegale, cand ajungeti sa castigati si va pare rau ca ati mintit, ca nu puteti ridica banii.

| Stropdeploaie a răspuns:

Ai auzit de furt de identitate.>? Ai idee cam ce pedeapsa risti? laughing)

| P3d1a a răspuns:

Trebuie sa iti verifice identitatea completa, posibil si sa iti verifice adresa printr-un plic cu un cod care vine la adresa ta iar apoi trebuie sa introduci codul pe site.