| anonim_4396 a întrebat:

Am revenit cu o alta intrebare legata de schimbul de pe olx.
Cand eu trimit un telefon (pentru schimb) si persoana caruia ii ajunge telefonul meu,cu care fac schimbul, ii da coletul cu telefonul lui curierului, curierul verifica daca este ce trebuie in colet? Sau doar ia coletul si mi-l aduce cum l-a primit?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are treaba curierul cu interiorul coletului. Nu va invatati minte deloc cu OLX-ul ăsta, la cate țepe se fac.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este treaba si responsabilitatea curierului sa verifice nimic, el doar ridica coletul si-l duce la destinatie.

| dannyel86 a răspuns:

Curierul nu poate deschide pachetul. E un risc pe care ti-l asumi.
"Livrare cu verificare" da dreptul destinatarului sa desfaca pachetul de fata cu cel care asigura livrarea, pentru a verifica ca este ceea ce a comandat.
Schimbul de produse prin OLX e foarte riscant. Se recomanda intalnirea fata in fata.