| Curiosul2805 a întrebat:

Am un card in euro emis de Banca Dell'Adriatico (Mastercard superflash paypass) din Italia si as vrea sa retrag bani de la bancomatele din Romania.Imi puteti recomanda o banca care percepe comisioane cat mai mici pentru astfel de operatiuni?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Bancile din Ro. nu au un sistem de afisare pe ecranul bancomatului propriu a costului fiecarei operatiuni de plata(tranzactii)--- deci, nimeni nu-ti poate recomanda o banca sau alta. Te poti astepta la costuri destul de mari, cu atat mai mult cu cat, la retragere, nu folosesti bancomatul bancii emitente a respectivului card.Cred ca, cea mai buna solutie pentru a evita costurile mari, este sa vii cu banii sub forma de numerar--- citeste pe site-ul Directiei generale a vamilor cata valuta sub forma de numerar poti avea asupra ta:http://www.customs.ro/......aluta.aspx