| karma123 a întrebat:

As vrea sa mă apuc de pariuri sportive,sunt fan înfocat fotbal,in fine,dar sunt începător, ce ar trebui să știu? Ce înseamnă &3, gg, etc? Nu pot apasă ori că echipa gazdă câștigă sau remiză? Sau echipa oaspete câștiga? Și daca pariez pe aplicația betano, cum iau banii?

15 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Gg înseamnă că ambele echipe marchează.
NG înseamnă că nu dau gol ambele echipe
Gg3+ în intervalul celor 90 de minute trebuie sa se marcheze cel puțin trei goluri, dar si echipa adversa sa marcheze cel puțin un gol

GG4+ - ambele marcheaza si minim 4 goluri in meci
GG&G2+ - ambele marcheaza si echipa gazda marcheaza cel putin 2 goluri
GG&O2+ - ambele marcheaza si echipa oaspete marcheaza cel putin 2 goluri
GG&2-3 - ambele marcheaza si in meci se dau 2 sau 3 goluri in total
G2+O2+ - ambele marcheaza, dar minim doua goluri fiecare
Psf1 înseamnă pauza sau final 1 solist adică echipa gazda conduce la pauza sau la final

Psf2 înseamnă că echipa adversa conduce la pauza sau la final
Peste 1.5 goluri înseamnă că se marchează cel puțin 2 goluri nu contează cine marchează acele goluri, poate fi gazda sau echipa adversa.

Peste 2. 5 goluri înseamnă că se marcheaza cel puțin 3 goluri, din nou nu contează ce echipa marchează sau daca marchează ambele

Sub 2.5 înseamnă să nu se marcheze mai mult de trei goluri în intervalul celor 90 de minute
Sub 1.5 înseamnă să nu se marcheze mai mult de 2 goluri la fel în intervalul celor 90 de minute.
1+3 înseamnă că echipa bate și se marchează cel puțin 3 goluri, de exemplu scorul se termina 2-1 pentru gazde (s-au marcat trei goluri și echipa gazda o bătut)
1 solist înseamnă că bate echipa gazda
2 solist înseamnă că bate echipa adversa
X ca se termina egal

1x ca bate echipa gazda sau se termina egal
X2 înseamnă că bate echipa adversa sau se termina egal

VD1 înseamnă victorie dubla ( adică echipa gazda trebuie sa conducă si la pauza și în repriza a doua, gen sa aibă la pauza 1-0 și în repriza a doua 2-0

| karma123 explică (pentru Invictusman):

Mulțumesc foarte mult, dar dacă de ex pe aplicația Betano daca selectez doar X1 sau X sau X2, adică ori echipa gazdă câștigă ori egal ori echipa oaspete câștiga, nu e de ajuns? Sau daca specif mai mult cum lucrurile de genul gg, gg&G2, ng, etc, iau mai mulți bani?

| Invictusman a răspuns (pentru karma123):

Este de ajuns da.
Eu de exemplu pun 1 solist sau 2 solist sau 1x respectiv x2
De obicei la gg ai cota de 170, depinde nu e o regula.
La 1 pauza 2 final iei mai mulți bani, aducă la pauza conduce echipa gazda și la final câștiga echipa oaspete dar e foarte greu sa câștigi astfel de meciuri, trebuie sa ai noroc cât cuprinde poate prinzi un meci dar rar.
Eu de obicei jucam și ca echipa gazda bate în ambele reprize sau victorie dubla ca bate și în prima repriza și a doua
La Mozart e 1/1 echipa gazda bate în prima repriza și a doua
Sau 2/2 echipa oaspete bate în prima repriza și a doua repriza.
Sau 1+3 echipa gazda câștiga și se marchează minim trei goluri, gen 2-1 sau 3-0, 0-3, 1-2.

| karma123 explică (pentru Invictusman):

Pai daca bag 5 lei cat as scoate pe 1 meci? Eu bifând doar X1/X/X2?

| Invictusman a răspuns (pentru karma123):

Foarte, foarte puțin la x1 și x2 având în vedere ca vorbim doar despre un meci.
Minim 5 meciuri ar trebui sa joci cu 5 lei și sa aibă minim o cota de 1.70 respectiv cota de 2.50 dar neavând experienta vei pierde frecvent, cei drept pierzi 5 lei nu o avere, din greșeli vei învață dar trebuie sa studiezi puțin fotbalul, sa cunoști echipele, fotbaliștii, ce jucători joaca, care nu joaca (indisponibili) dacă sunt sau nu accidentați, daca joaca cu rezervele, trebuie puțin sa cunoști fotbalul ca de pariat vei învață ușor, dar trebuie foarte bine sa pariezi tacticizat și în funcție de rezultatele echipelor respective pe care le pariezi.
Deocamdată nu ai ce paria decat câteva meciuri ce trebuia sa se joace anul trecut, dar din cauza pandemiei se joaca acum, și anume euro 2020
Aici echipele mereu sunt instabile adică rezultatele uneori sunt imprevizibile în sensul ca, multe echipe ce erau favorite și aveau o cota foarte mica au pierdut, deci e greu sa prinzi meciuri la euro 2020, deja aici și cei profesioniști pierd multe bilete din cauza rezultatelor neașteptate.
Cu 5 lei nu scoți nimic decât daca pui 1 prima repriza /2 final sau scor fix
Ce e 1 prima repriza 2 final?
Adică echipa gazda câștiga prima repriza dar echipa oaspete câștiga meciul, de exemplu echipa gazda are 1-0 la pauza, și în repriza a doua echipa oaspete marchează și e în avantaj gen 1-2 sau cu scorul de 1-3
Scor corect sau fix înseamnă să pui ca meciul se va termina 1-1 sau 2-3, 2-0 etc.

Trebuie sa vorbești cu o persoana sa te învețe cum sa pariezi, eu înainte jucam la Mozart și era mai ușor de pariat.

| karma123 explică (pentru Invictusman):

Mulțumesc foarte mult, dar dacă pariez online direct din aplicație, cum pot lua banii?

| Invictusman a răspuns (pentru karma123):

Prin intermediul cardului cu care te înregistrezi când îți faci contul happy

| karma123 explică (pentru Invictusman):

Pai aici e problema, când eu când am incercat sa-mi fac cont, detalii persoanele mai importante au fost că mi-a cerut CNP-ul, sunt minor daca as baga cnp ul și ar da seama că sunt minor?

| Invictusman a răspuns (pentru karma123):

Trebuie sa ai minim 18 ani.
Pune o întrebare legata de acest aspect, în legătură cu cnp ul și vârsta.
Sincer eu am pariat mereu în agenții, nu am avut cont niciodată, dar cred ca o sa îmi fac și eu când se reiau toate campionatele.

| karma123 explică (pentru Invictusman):

Eu as fi vrut să pariez direct din aplicația Betano, dar daca bag CNP-ul și mi zice că sunt minor, nu m ar lăsa să mi fac cont, e mai ok sa mă duc în magazin să pariez?

| Invictusman a răspuns (pentru karma123):

Poți sa pui biletul tu și în caz ca e câștigător vi cu un major sa scoată el banii e singura metoda din păcate fiindcă nu e legal sa pariezi fiind minor happy

| Ionut123987 a răspuns:

Când te apuci de pariuri sa ști ca tot ce contează e sa nu uiți sa ești prost... Sunt șanse minime sa câștigi și îți pierzi banii degeaba... Totuși. Maica-ta nu te controlează macar puțin, ca vad ca ești cam handicapat

| 1Alexandru1 a răspuns:

Salut! În primul rand trebuie sa ai 18 ani. "Gg" înseamnă ca ambele echipe marchează. Poți paria "1" echipa gazda castiga și "2" echipa oaspete, mai sunt multe abrevieri de genul, însă nu stau sa le enumăr pe toate. Trebuie sa le trimiți o poza cu buletinul în care sa le arati ca esti major, mai apoi sa poți retrage banii (dacă ai câștigat ceva).
Sfaturi utile:
1. Sa nu pariezi pe meciuri amicale.
2. Inainte sa plasezi un pariu uita-te la echipa de start.
3. Nu paria pe echipe pe care nu le cunoști.

| karma123 explică (pentru 1Alexandru1):

Am prieteni care s au dus în bar la pariuri sportive (minori) și au putut scoate banii și au putut juca și de ce sa nu pariez pe amicale?

| 1Alexandru1 a răspuns (pentru karma123):

Dacă intri acolo, politia are dreptul sa te sancționeze. De obicei în meciurile amicale se antrenează rezervele / alți jucători ce nu sunt titulari pentru a se obișnui în meciurile mari și importante.