| izabbel a întrebat:

Am 17 ani, as dori sa stiu cum pot face un card ca sa primec bani pe el de la parinti din strainatate happy si ei ar trebui sa aiba un card sau doar sa puna banii pe cont?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Parintii pot sa iti trimita un card atasat unui cont personal (pe numele unuia dintre parinti) deschis la o banca din tara in care se afla. Parintele isi alimenteaza contul lui cu suma care doreste sa ti-o trimita iar tu, avand cardul si pinul, o poti retrage in moneda romaneasca(lei) de la bancomatele BRD. Parintii trebuie sa iti comunice de fiecare data suma pe care o poti retrage din cont--- in cont trebuie sa ramana, de fiecare data, o suma sufienta pentru ca bancile sa isi ia comisionul de transfer interbancar.

2 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Mai asteapta pana faci 18 ani, la 17 nu poti sa iti faci card
O zi buna

| Mihai_Laurentiu_1990 a răspuns:

Nu poţi să-ţi faci card la 17 ani. trebuie să ai 18. În schimb ori vorbeşti cu cineva să îi trimită banii lui ori ar fi bine să ţii trimită prin transfer rapid sau posta.