| RealKing01 a întrebat:

Mi-am facut cont pe SuperBet si vreau sa stiu daca pariez pe un meci o sa castig bani? Si imi dati un link de unde pot sa-mi fac un card sa-mi puna banii pe card? Unde fac card la BRD sau BCR? Am 20 de ani, este recomandat sa pariez de acum? Cand mi-am facut cont mi-au dat bonus de bun venit 200 lei dar n-am card

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cardurile se fac numai la banci, unde te prezinti in persoana, cu buletinul in mana.
Evident trebuie sa ai si niste bani cash ca sa-i depui la deschiderea contului (50-100 lei).
Dupa ce deschizi contul bancar la banca, duraeza 2-3 zile pana vine cardul si te inroci la banca sa-l ridici.
Din momentul in care ai cardul de la baca pe care trebuei sa-l activezi, poti sa-l folosesti onlien sau la cumpaarturi, depinzadn de suma care ti-o depui in acel card, fiindca doar atat poti cheltuii.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In momentul in care pariezi... pierzi.

| Sn4k3 a răspuns:

Avand in vedere prima intrebare (sau toate laughing ), mai bine nu pariezi.

| johnnny123 a răspuns:

Raspunsul este "Nu". Nu este recomandat sa pariezi nici acum nici mai tarziu. Cu atat mai putin daca pui intrebari de genul "daca pariez pe un meci o sa castig bani?"

| RealKing01 explică (pentru johnnny123):

Asa de simplu ''Nu''?, ce este rau in a paria?

| johnnny123 a răspuns (pentru RealKing01):

Ce este rau in a paria? Nu stiu, poate faptul ca toate pariurile sunt concepute matematic pentru ca pe termen lung sa pierzi intotdeauna?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

Ti-am dat si amuzant fiindca sunt concepute ca DEALERUL sa cistige pe termen lung. Dintre utilizatori, majoritatea covirsitoare vor pierde in draci, insa vor fi si unii mai destepti care vor merge pe plus. E cam ca la bursa, per total. Trebuie sa existe un echilibru si trebuie sa existe si ceva cistigatori pentru ca sistemul sa dainuiasca...winking

| johnnny123 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, casa castiga intotdeauna pe termen lung, dar castigurile punctuale ale jucatorilor sunt absolut necesare pentru ca ele intretin dependenta fara de care industria nu ar putea sa existe...

Jucatorii "de rand" nu inteleg conceptul de statistica, numere mari si termen lung. Ei daca pierd de 20 de ori cate 30 de lei si castiga o data 500 de lei au impresia ca au castigat.

| RealKing01 explică (pentru GabiDumitrescu):

Sa zicem ca pariez. Plasez pariul pe superbet.ro si astept sa se termine meciul, daca vad ca am castigat pariul o sa castig cateva milioane nu? Si o sa ma sune sa ma duc sa mi ridic banii.
Vreau sa am banii mei!
Si sa ti spun un citat ''Nimic nu e imposibil pentru cel care incearca''winking

| nukeyly a răspuns (pentru RealKing01):

HMMM deci ti-au scos ochii cu 200, indiferet cum unde si cat pariezi o sa castigi de 2 ori si de 98 o sa pierzi cam asa e balanta, testeaza doar aia 200 si vezi ce iasa, da-ne feed back.
O varianta simpla(o linie) la 6 din 49 e 5 lei_pune 20 de variante cate una pe saptamana(total 100 ron)_si vezi unde-i balanta? nu in favoarea ta.
Vrei banii tai fa un curs(apa gaz curent etc google) care tot timpul va scoate bani, risc 0, eventual un pfa si esti mai castigat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RealKing01):

Sa zicem ca HABAR NU AI DESPRE CE VORBESTI! Tu nici macar nu stii ce e aia cota sau pariu live si visezi ca te suna aia sa cistigi "cateva milioane"...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nukeyly):

Stai tu calm, ca nu a citit termenii si conditiile. Bonusurile astea de 2-500-10.000 nu ti le dau sa le scoti decat dupa ce depui suplimentar si rulezi la niste cote la care, matematic, incepi sa pierzi tu si cistiga ei.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru RealKing01):

Daca vrei "banii tai" du-te si munceste prietene cum facem toti happy. V-a obisnuit societatea asta moderna sa vreti sa castigati bani repede si fara sa ridicati un deget. D-aia apar cat mai multi bombardieri care fac combinatii si dau tepe, ca de, daca muncesc cum muncim toti ii ia frisoanelewinking

| Xenoverse1 a răspuns:

Pariurile sunt concepute ca sa castige cei care le organizeaza. Daca vrei banii tai du-te si munceste, lasa pariurile.