| Ajja a întrebat:

Buna! Am 17 ani si vreau sa imi fac un card bancar la Transilvania pe care sa-l folosesc pentru shopping online. Intrebarea mea este daca acel card il primesc pe loc sau trebuie sa astept cateva zile? Si daca ati avut experiente cu banca TR, cum au fost?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai cont la banca transilvania prin care primesti salariu sau pensie, nu merită doar pentru shoping, deoarece banca te comisioneaza, ei i ti i au bani deoarece ai facut card la ei se numesc taxe de administrare card. Daca incasezi salariul sau pensie pe card da, merită sa faci card, dar asa doar pentrru a cumpăra cu el nu te va ajuta, cumpără cu bani cash.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să aștepți emiterea cardului. Nu am avut până acum nici un incident cu BTR, o recomand.

| Wr3nch a răspuns:

Mda, card fara parinti pana la 18 nu prea poti face.

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Wr3nch):

Plus ca trebuie sa astepte o saptamana dupa el

| Sorel123 a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa astepti cateva zile si la banca transilvania nu exista comisioane la cardurile classice ceea ce e super smecher si nici nu te costa anual pentru a avea contul la ei deci e super buna banca dar din pacate daca iti iei scam pe internet nu fac refunduri doar daca scammerul e de acord si in 99% din cazuri nu e daca vrei o banca la care sa poti da refund iti recomand revolut