| tudorr a întrebat:

am o intrebare.Care e moneda Croatiei? Si unde pot schimba euro in moneda aceea?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Kuna http://ro.wikipedia.org/wiki/Kuna --- cred ca, numai in Croatia poti schimba euro in kuna --- 1 euro=7, 4806 kn( cursul de astazi )

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

De ce am vaga impresie că voiai să ne întrebi care este moneda folosită în Botswana?

| maphiotul a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Exact laughing
Cred ca o confundat intrebarea, vroia sa zica de moneda din botswana si localitatea,, aia" din Croatia

| Fluffinator a răspuns:

Moneda lor se numeste KUNA prescurat HRK 1HRk = 0. 13377 EUR

| CorinaAici a răspuns:

Heii!

Moneda croatiei se numeste KUNA si este folosita absolut peste tot.

Singurul loc unde poti schimba este chiar in Croatia, la o casa de schimb. Funda?!?