Întrebare recomandată | NadyPorahy a întrebat:

Am o întrebare legate de redactarea unui CV. Eu nu am experiență, am făcut practică în facultate și la masterat, dar atât. Am lucrat anul trecut timp de 3 săptămâni la o firmă, dar nu m-am acomodat și au mai fost și alte probleme. Ar trebui să trec acea perioadă în CV?
Dacă da, în caz că mă va chema cineva la interviu, ce ar trebui să zic referitor la acea perioadă?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Adevărul. E foarte important, chiar dacă tu crezi că e în defavoarea ta. Dacă e un specialist de HR bine pregătit, va ști și când minți, și pe de altă parte, va ști să vadă părțile bune din ceea ce vei recunoaște.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În CV e bine să treci orice experiență utilă, chiar și voluntariat sau acțiuni caritabile la care ai luat parte.

| NadyPorahy explică (pentru mihai69):

Nu am făcut voluntariat. Singura experiență este practică, pe care am trecut-o și acel loc de muncă. Doar că sincer nu știu ce ar trebui să zic dacă mă vor întreba de ce am stat atât de putin...

| NadyPorahy explică (pentru mihai69):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Și pentru că nu m-ai judecat.

| mihai69 a răspuns (pentru NadyPorahy):

Adevărul. E foarte important, chiar dacă tu crezi că e în defavoarea ta. Dacă e un specialist de HR bine pregătit, va ști și când minți, și pe de altă parte, va ști să vadă părțile bune din ceea ce vei recunoaște.

| christine99 a răspuns:

Ce facultate si master ai facut de nu stii chestiuni elementare, ce sa spui la un interviu. Ai avut noroc de mami si tati ca te-au tinut cu bani.