| byby965 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare pentru voi, nu stiu cat de grea dar pe mine ma macina putin. Momentan sunt in clasa a XII-a si trebuie sa dau Bac-ul si nu stiu ce sa fac mai departe. As dori sa ma inscriu la Contabilitate chiar daca sunt la stiinte sociale, pot spune ca imi place matematica si cineva mi-a spus ca nu conteaza la ce profil esti. Cand vine vorba de ales nu stiu ce sa fac. Sa ma inscriu la Facultatea din Iasi sau din Bacau (P.S. am auzit ca nu conteaza unde faci important e ce retii dupa ) Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| dadonexus a răspuns:

Nu am ajuns inca la facultate deoarece am pierdut 1 an facand meditatii la biologie.Contabilitatea nu este cea mai buna, nu este o filiela pe care cand o termini esti sigur ca ajungi pe ce vrei cum nici de la finante si banci nu ajungi sa lucrezi neaparat la banca.In zilele noastre cel mai bine renteaza:tot ce tine de it, medicina(orice forma), biserica(teologia este o afacere buna), manageriale, televiziunea si publicitatea si agricultura.Nici eu nu stiu ce o sa fac si unde ma inscriu dupa ce iau bacul.Cel mai bine discuta si tu cu prieteni/familie, oameni care au trecut prin asa ceva

| byby965 explică (pentru dadonexus):

Multumesc de raspuns! Pai asta este problema, fiecare spune cate ceva ca acolo e asa si invers. Sunt putin dezorientata sad

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca nu conteaza profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Du-te unde vrei tu si alege in functie de calitatile si preferintele tale, pana la urma tu o sa practici profesia respectiva si tie trebuie sa iti placa si nu la altii.

| byby965 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru sfat ^_^

| KamaSutra a răspuns:

Pai e adevarat.nu conteaza unde ci conteaza ce ai retinut