| Elena_6387 a întrebat:

am o mica nelamurire, mi-a trimis cineva bani prin western union, mi-a dat codul, numele, tara si orasul. Nu pot sa ajung la banca acum insa am verificat pe net si imi apare ca nu i-as avea in cont, de ce oare? O fi anulat tranzactia? Se poate asta mai ales ca mi-a dat si acel cod? Multumesc frumos

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cand se trimit bani prin western union nu ti-i pune in contul pe care il ai tu in banca, daca asta vrei sa spui. Trebuie sa mergi la orice punct western union (din orice banca, sau din oficii postale etc.), spui ca ti s-au trimis bani, or sa-ti ceara codul si or sa-ti dea banii in mâna. De-abia dupa aceea ii pui tu in contul tau din banca, daca vrei.

| Elena_6387 explică (pentru mixxjim):

Stiu ca banii nu intra in contul bancar, insa eu am verificat pe site si imi zice ca nu exista aceasta tranzactie. in fine. multumesc de raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa iti apara in cont daca nu i-ai ridicat? mergi la orice filiala Western. Daca nu ii ridici, va fi anuntat expeditorul.i se vor returna si va pierde comisionul.Mult noroc.

| Elena_6387 explică (pentru anonim_4396):

Pot sa verific si pe net daca mi-a trimis banii nu neaparat sa merg la o filiala, dar cat de adevarat e asta nu mai stiu.