| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am o problema foarte mare, am luat împrumut în bancă de la Viva credit și am avut un deces in familie și nu am putut sa dau banii luna asta. Am sunat, le-am comunicat și mi s-a spus că trebuie să dau minim 345 și după luna următoare cu dobândă adunată și le-am zis că nu sunt de acord sa dau 2000 de lei in loc de 700. Ce se poate întâmpla dacă nu mai plătesc, ce risc sa pățesc? Chiar am nevoie de un sfat ce sa fac

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu banca nu te joci, ălora nu le pasă de problemele tale, nu plătesti i ti pierzi casa, te vor executa silit.

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vorbit cu cei de la Viva credit este un IFN sau e tot una cu banca? Au zis că dacă nu pot sa plătesc o să fiu raportat la biroul de credite

| sierra1 a răspuns:

Ai semnat, plătești. Sfaturile se dau inainte, nu după!