| RaduMateo a întrebat:

Buna am si eu o intrebare e o afacere profitabila o ferma cu vaci? As dori sa mai intreb de asemenea cat lapte poate da o vaca in media pe zi dar pe luna? Cam care ar fi subventiile de stat pe cap de vaca? Si cam cat timp se poate amortiza o asemenea investitie? Va multumesc si astept raspunsuri cat mai concrete si daca se poate doar la intrebarile facute mai sus!

2 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Este o afacere foarte profitabila.

De fapt stiu pe cineva care are o ferma si cateva tonomate din alea care le alimenteaza in fiecare zi cu lapte iar oamenii vin cu sticla sa cumpere (exact ca la cafea).

Asta ar fi o afacere profitabila. dar sunt mult mai multe. Sti site-ul asta? http://www.afaceri-profitabile.com

| Nyku_Tudorie_Nyku_Tudorie_1994 a răspuns:

O vaca da aproximativ 20 litri sau un pic mai mult pe zi pe luna aproximativ 600l iar sucventia este de 4 mil pe an de capbig grin