| dEEk a întrebat:

Prin noiembrie, mi-am facut un card Maestro de la BRD. Astazi mi-am facut un cont de PayPal pentru plati online si cand vreau sa "atasez" cardul la contul de PayPal imi cere si un cod CSC (m-am documentat si ar trebui sa fie pe spatele cardului), dar la mine nu se gaseste. Aveti vreo idee ce as putea face pentru a afla acel cod CSC?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul CSC (mai numit si CVC) este un cod numeric, de regula format din 3 cifre (la unele si din 4) si il gasesti pe spatele cardului.