| Andrea167 a întrebat:

As dori o lămurire.
Sunt in Germania de un an, am mini job, am asigurare și toate cele.
Eu dacă vreau sa îmi dau demisia oare primesc ceva după demisie?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Vei primi ultimul salariu și atât. Doar daca ai 1 an în Germania de muncă atunci poți lua șomaj (daca firma te-a concediat), daca este până în 12 luni, nu te poți încadra la Arbeitsamt.

| tzumpig a răspuns:

Ultimul salariu pana la data incetarii contractului. Nu primesti nimic in plus nicaieri in lume?