| valentinamarinamary a întrebat:

Buna as vrea sa va intreb cat costa sa fac actele pentru vanzare cumparare pentru ca, casa e pe numele bunicului meu si vrea sa o treaca pe numele meu si nu stiu cati bani ne trebuie si ce acte! Va rog mult daca puteti sa-mi spuneti ne-ar ajunge in jur de 400 de euro?

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Trebuie sa te interezi de un notar foarte serios, sa verifici notarul si firma.E un site unde verifici notarii si altul avocatii.Informeazate si nu da acte daca nu ai incredere.Sa nu ai incredere pana nu verifici.

| gabriel87000 a răspuns:

Da si eu am de facut acte din astea numai ca eu fac acte de donatie alea costa in jur de 10 15 mil iar actele de vanzare cumparare costa un pic mia mult in jur de 15 pana in 20 si ceva de mil. acum depinde si de suparata terenului ca uni lucreaza la metru patrat

| valentinamarinamary explică:

Da dar vreau sa stiu si despre ce suma este vorba!

| suntserios a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Suma este procent din cat va fi evaluata casa in momentul vanzarii. Nu avem noi cum sa iti spunem acesta suma, consulta un notar.