| TanaXTana a întrebat:

Astazi mi-am facut un cont PayPal si am incercat sa asociez un card contului, insa desi datele sunt corecte cand intru la sectiunea Wallet si dau sa confirm cardul, apas butonul "get a code", imi spune sa ca respectivul card a fost refuzat de banca emitenta (Cardul meu este Visa si este de la BRD, nu e expirat si detine bani peste 100 ron). Trebuie sa ma duc la un ATM sa retrag niste bani pentru a imi da voie sa primesc acel cod? Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la banca sa vezi daca e autorizat pentru tranzactii online.

| Aditzu1234 a răspuns:

Buna! Nu este nevoie de confirmarea cardului neaparat. Eu am cumparat lucruri in valoare de 300 de lei. Dupa ce ai dat,, link card'' dai pe ok si gata. Daca tot nu merge inseamna ca nu poti face tranzactii online pe card-ul respectiv si trebuie sa te duci la banca.