| D4vid a întrebat:

Detin un teren la iesire din oras, este extravilan suprafata de un hectar si as dori sa incep o afacere cu bugetul de 5000 pana la 10.000 euro.are acces la curent electric. Ceva idei viabile? Nu ferma de veverite sau fructe de padure.Multumesc!

13 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Un bordel. dar cu 10k nu stiu, un teren de tenis/baschet maxim sau o hala de depozitare.

| WaterDrop a răspuns:

Spatii depozitare, zona camping, teren paintball-fotbal sau tenis, agricultura pentru subventii.Statie de alimentare daca ai deschidere si mai poti adauga ceva la bugetul actual.Sau il poti da in arenda, leasing si speri sa il ia cineva.Si vanzarea lui iti poate aduce pana la 8000 euro pe care ii poti adauga la ce ai deja si sa te reorientezi spre ceva mai urban.

| D4vid explică (pentru WaterDrop):

Multumesc frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paulownia.Iti intra 600 de plante la hectar.

| D4vid explică (pentru anonim_4396):

Am studiat fenomenul pawlonia si mi se pare ca e cam țeapa. cunosc persoane care au incercat si dupa anul 2 s-au uscat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru D4vid):

Tot ce e posibil.Echinaceea,poate.
Am o cunostinta care are o plantatie de echinaceea, insa are si o stupina.

| D4vid explică (pentru anonim_4396):

Interesant..ma voi documenta!

| KlArt a răspuns:

Agricultura sau depozit

| cercel06 a răspuns:

Incearca prin fonduri europene culitivare de catina e foarte profitabila!
Succes

| D4vid explică (pentru cercel06):

Din pacate am observat o problema cu desfacerea.Au pus si altii in zona si nu prea o pot vinde.Dar multumesc oricum!

| alexutz4love a răspuns:

Daca vrei ceva cat de cat simplu eu zic sa incerci cu o spalatorie auto. Ori normala ori self wash.

| D4vid explică (pentru alexutz4love):

La asta m-am gandit si eu numai ca mai e una mai spre localitate.Mersi oricum!

| alexutz4love a răspuns (pentru D4vid):

Nu prea conteaza, pentru ca tu poti modifica unele chestii de la pret si numarul de minute pana la tipul de ceara sau detergenti. In Iasi de exemplu este o spalatorie cu vreo 8 boxe full si la 2 dimineata. Si mai sunt astfel de spalatorii pe langa.