| Hope1992 a întrebat:

Buna dimineata! Exista vreo banca care ofera credit in valoare de max 1000 lei pe baza talonului pensiei de urmas, eu fiind studenta? Vreau neaparat sa imi caut un loc de munca si sa stiu sigur ca ma pot intretine pana imi intra primul salariu.

35 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hope1992):

Esti in Iasi, ai terminat automatica SI NU AI JOB? Nu pot sa cred asa ceva!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Hope1992):

Tu nu vrei sa iei 100 lei, ci 1000 lei, adica de 10 ori mai mult!
In acest caz va trebui sa le platesti saptamanal tot de 10 ori mai mult, adica 270-280 lei.

La ce facultate si ce an esti studenta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Hope1992):

Dacă îmi spui orașul, ți le găsesc eu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Hope1992):

Ba e foarte normal. Sunt cămătari protejați de contractul cu tine. Ai acceptat condițiile lor, ești bun de plată.

| Hope1992 explică (pentru sadrian46):

Mai bine daca aveti cunostinte in Iasi, pot sa lucrez in curatenie.