| AlexIoan99 a întrebat:

Buna! In seara aceasta am facut o depunere de 2700 de lei, la un bancomat din incinta sucursalei Unicredit. Totul bine si frumos, bancomatul a numarat banii, 2700, am finalizat procesul, cand sa imi scoata CHITANTA care atesta depunerea, a aparut un mesaj de genul : din cauta unei defectiuni atm ul nu poate elibera chitanta. Mentionez ca sertarul unde am pus banii nu s-a deschis. Ecranul bancomatului revenise la normal dupa 5 secunde.

Intrebarea mea este : este vreo modalitate sa primesc o copie dupa chitanta? Am nevoie de ea, sa o atasez la actele pentru firma unde lucrez.

Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a fost un bancomat din INCINTA unei banci, atunci nu ar trebui sa-ti faci probleme.
Du-te luni si ia chitanta, o ceri de la un oficiant al bancii.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoți un extras de cont și aia e.

| KovacsB a răspuns:

S-a terminat hartia in imprimanta.
Ceri un extras de cont.

| RaduRobertRO a răspuns:

Poti cere de la banca o confirmare. Extras de cont de obicei. bafta.

| Standt a răspuns:

Luni mergi la o agentie Unicredit, le spui ce ai facut si ce ai nevoie. Te ajuta ei.