| Gilbert9 a întrebat:

Salut,in urma cu o luna am facut o retragere de la un bancomat reiffeisen eu avand cardul de la UniCredit si din cauza unei errori s-a restartat bancomatul si nu mi-am primit banii, doar o chitanta cu multe OK pe ea. Am trimis un email la banca mea si mi-au cerut sa trimit intermediul aplicatiei o cerere de refuz de plata din ziua si cu suma respectiva. Ulterior am atasat si chitanta primita in caz de nevoie dar se pare ca a trecut o luna si nu am primit niciun raspuns, ce pot face? Imi mai pot recupera banii?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mergi direct la bancă în audiență.

| mihai69 a răspuns:

Sesizare la ANPC și ai banii în câteva zile.

| OctavianSps a răspuns:

Este vorba de o suma mare?

| JustForFewSeconds a răspuns:

Am patit si eu, mi-am recuperat banii dupa 2 luni de la incident, cu putin scandal si telefoane la Bcr. Se misca greu cei de la banca, dar daca ridici putin tonul si spui ca vrei sa vorbesti cu seful, se rezolva.