| Burcea_Valentin_1986 a întrebat:

Buna ma ajuta cineva ..am si eu cam 3000 de plicuri si vreau sa le trimit in tara prin posta..timis..covasna..iasi..bacau..zalau E.T.C...cum trebui sa procedez ce trebui sa scriu la destinatar este obligatoriu sa scriu codul postal al judetului? Multumesc

1 răspuns:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Plicul ajunge si fara cod postal, nu este obligatoriu, este doar de folos celor de la posta. La destinatar trebuie sa scrii numele si adresa celui care ii trimiti plicul. Iar la expeditor te treci pe tine, la 3000 de plicuri iti recomand pentru expeditor sa-ti faci o stampila cu datele tale, sa nu scrii de 3000 de ori acelasi lucru.