| abigail28 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii? Se pot face actele pentru un teren fara proprietar? Numai cu procură de la el? A facut cineva? Mai pe larg... proprietarul pleaca din Romania si imi lasa procura da fac actele in numele lui. Se poate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se pot face, proprietarul are dreptul sa imputerniceasca pe altcineva, printr-o procura speciala, sa faca vanzarea in numele sau. In procura trebuie specificat expres ca te imputerniceste sa vinzi terenul situat in... si indicand suprafata, numarul cartii funciare si numarul cadastral, precum si pretul sau sa lase la latitudinea ta stabilirea pretului.

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Da, se poate.

| abigail28 explică:

Ai facut tu? Esti sigur?