| AndreeaMiauDeeaMiau a întrebat:

Bună, oare mă poate ajuta cineva cu câteva răspunsuri? happy
Aș dori să merg la facultate și sunt foarte indecisă! As vrea sa devin manager sau ceva legat de afaceri internaționale ????????‍♀️
Am găsit facultatea de inginerie energetică si management industrial...îmi poate da cineva detalii despre aceasta!?
Care sunt profilele, la ei pe site nu prea am găsit!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"manager" este o functie, nu o profesie!
"manager" este un cuvant englezesc care inseamna DIRECTOR.

Poti ajunge "manager" si fara sa faci o facultate, daca iti faci propria afacere si ti-o conduci singura, fiind DIRECTOR (manager) in firma ta.

| Chriss203 a răspuns:

Depinde și la care universitate vrei să faci facultatea. Caută pe site-ul universității respective planul de învățământ pentru specializarea ta și vei vedea exact disciplinele pe care le studiezi...