| Ally1234 a întrebat:

Bună seara. Am o întrebare urgenta. Vreau să fac o refinanțare, se poate cu salariul trecut pe cartea de muncă de 670 lei, lucrez la locul actual de muncă de 6 luni. Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui exact dar banuiesc ca te referi la refinantarea unui credit bancar.
Ca poti face ori nu si conditiile in care ai putea face le afli numai de la banca creditoare, fiecare banca are reguli proprii de creditare si refinantare a creditului existent.
P.S.1.Nu mai exista carnet de munca din 1.01. 2011, poate ai contract individual de munca pe perioada nedeterminata.
P.S.2.Cum de ai salariu asa mic, nu lucrezi cu norma intreaga?

4 răspunsuri:
| Ally1234 explică:

Ok. Vreau o refinanțare pentru un credit bancar. Pe contract am salariul 670 lei însă în mâna iau 1000. Știți cumva ce bancă acorda împrumut cu salariul acesta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ally1234):

In mod normal, la salariul minim actual, de 1.050 lei, ar trebui sa ai un salariu net de 777 lei si numai la salariul de pe adeverinta se poate calcula creditul ce-l poti obtine.
Toate bancile acorda credit pe salariu, doar ca nu va fi foarte mare, incearca la mai multe banci.

| Ally1234 explică:

Contractul este pe perioadă nedeterminata

| Ally1234 explică:

Multumesc. O să merg la mai multe bănci și am să încerc.