| zico90 a întrebat:

As vrea sa fac un credit bancar cam de 1800 de euro, salariul scris pe cartea de munca este de 670 lei, in mana am 900 lei, am 18 ani si abia 1-2 de munca la locul actual, intrebarea este: peste cat timp as putea scoate bani din banca? Unii mi-au spus ca si in 3 luni de munca depinde de banca thinking

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Iti vand un pont foarte bun de la Banca Transilvania. Poti scoate aceasta suma cu dobanda 0(zero), singura conditie este sa faci rulajul lunar echivalent cu suma retrasa. De ex. daca retragi toata suma de 5000 lei, pana la data de 25 a fiecarei luni trebuie sa faci rulajul de 5000 lei, adica poti avea doar 1000 lei pe care ii retragi de la bancomat si ii depui la casierie de 5 ori.Bafta!

| angel74dm a răspuns:

Exact, după trei luni, dar, având în vedere că 1800 de euro sunt cam 80 de milioane, 670 de lei nu prea ajung... Însă cu doi giranţi, poţi să iei şi 100 de milioane.