| alexandrastietotul a întrebat:

Am si eu o intrebare, lucrez in armata, am intrat acum pentru ei care stiu am si eu o intrebare, eu trebuie sa fac un cotract cu cei de la armata sa imi deconteze bani dar probleme este ca eu o sa pun 500 lei pe contractul pe care il fac cu propietarul cat platesc eu la fisc pentru asta? Am inteles ca trebuie sa platesc in jur de 70 lei pe luna.
Multumesc pentru raspuns happy

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu platesti nimic. Plata revine celui ce inchiriaza (proprietar). El trebuie sa plateasca pentru ca el incaseaza venituri. Uite si un soft de calculare pentru proprietar: http://anaf.codfiscal.net/......iriere.htm
960 lei.