| NuGasescNume23 a întrebat:

Bună, știe cineva dacă se poate face credit bancar în dolari? Sau dacă exista cineva care a făcut credit pentru a merge în America prin work and travel si imi poate da mai multe detalii

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil că sunt bănci care acordă și credite în US$.
Dar de ce nu iei unul în lei?

| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

Corect! Orice specialist bancar sune sa-ti iei creditul in moneda in care primesti salariul.

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

Corect. Dar aici e posibil ca el să creadă că va ajunge în SUA și acolo va fi plătit în dolari, și astfel va achita și creditul.