| jshajadhwiwnabdhs a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare. Cum as putea obtine peste 5000 euro? Nu vreau peste noapte, am stransi 600 euro si ma gandesc in ce pot sa-i investesc sau ce pot face cu ei pentru a ajunge la suma de 5000, nu vreau decat raspunsuri serioase, poate multi o sa o luati in gluma dar vreau sa invat sa fac bani de la varsta asta si vreau sfaturi bune. Precizez am doar 15 ani, m-am gandit la dropshipping dar nu stiu ce as putea vinde si nu vreau raspunsuri despre scoala sa ma tin de ea si nu stiu ce deoarece ma focusez foarte mult pe studii, dar vreau ca la 18 ani sa pot sta deja pe banii mei si vreau sa incep de la varsta asta sa produc incet incet, din nou precizez ca nu vreau peste noapte dar in timp pas cu pas

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ansiori este imposibil sa faci atata banet.
Oricum nu ai pe ce sa-i cheltui tu ca copil si nici sa-i investesti ceva nu s epoate, ca minor.
Dropshippingul se face numai cu persoane majore, de peste 18 ani, fiindca contractele legale au aceasta cerinta legala.

la 15 ani ai unica obligatie sa mergi la scoala si sa inveti, ca de afaceri vei avea tot timpul din lume dupa 18 ani, cand vei deveni major si legal iti poti face firma ta.

| jshajadhwiwnabdhs explică (pentru Violleta2022):

Parintii mei ma sustin in ceea ce fac, si ma pot ajuta sa deschid pe numele lor firme si tot ce imi trebuie, nu vreau sa termin scoala sa fac o facultate si dupa sa imi gasesc un job care sa fiu platit pana in 3000€ pur si simplu vreau ceva mai mult de la viata, nu vreau sa stau le un salariu minim, cum am si precizat nu las scoala deoparte, sunt foarte bun si ma descurc si vreau sa fac ceva si pe langa scoala, pana la urma nu inveti toata ziua stiti? la 18 ani daca puneam aceasta intrebare ce imi raspundeati? sa ma focuses pe bac si pe facultate sa ma angajez nu? eu doar am cerut sfaturi cu ce sa incep si am precizat ca nu vreau peste noapte

| Violleta2022 a răspuns (pentru jshajadhwiwnabdhs):

Trebuie s aintelegi un lucru, focuseaza-te pe scoala fiindca la 15 ani nu ai altceva d efacut si nici nu poti.
Lasa gandurile astea avansate pentru inca 2-3 ani, ca sa mai cresti, sa-ti termini educatia si pai sa intrebi, ca nu te ajuta cu nimic sa intrebi de dropshipping de exemplu, cand copii nu au acces la acest serviciu international, pana nu implinesc 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din 600 euro nu ai prea multe optiuni de investit... poate doar clasicul cumperi ieftin vinzi scump. dar vezi ca in ultima perioada anaf e bagat tare pe treburile astea si analizeaza cam toate datele pe care le raporteaza curierii...

| jshajadhwiwnabdhs explică (pentru suntserios):

Stiu, am fost imformat de aceea imi deschid firma cu ajutorul mamei, nu e vb de anaf e vorba ce as putea face o idee ceva sti? mersi de raspuns apreciez

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru ce iti trebuie aceasta suma? Daca era asa usor sa faci verzisori nu vedeai atatia adulti cu probleme financiare. Bucura-te de copilarie.Ti se va scarbi de nevoia de a face bani dupa o anumita varsta.laughing

| NuCitescNotificari a răspuns:

Tine-te de scoala!